top of page

SAVUNMA

Anasayfa/Savunma

Torpido

Torpido, su üstü gemilerine veya denizaltılara karşı atılan, güdümlü bir silahtır.

 

Proje kapsamında, bir savunma sanayii kuruluşu tarafından geliştilen torpido için, hidrodinamik burun formu, kuyruk formu ve ters yönde dönen pervane çifti (counter rotating propellers) tasarımı ve optimizasyonu yapılmıştır.

Yapılan tasarımlar CFD analizleri ve deniz testleri ile doğrulanmıştır.

.

Karıştırıcı, Aldatıcı

Proje kapsamında, bir savunma sanayii kuruluşu tarafından geliştirilen su altı karıştıcı, aldatıcı için, hidrodinamik burun formu, kanat ve pervane tasarımı ve optimizasyonu yapılmıştır.

Yapılan tasarımlar CFD analizleri ve deniz testleri ile doğrulanmıştır.

.

Karıştıcı, Aldatıcı Lançeri

Proje kapsamında, bir savunma sanayii kuruluşu tarafından geliştirilen ve denizaltıdan karıştırıcı, aldatıcı atan lançer için matematiksel model oluşturulmuştur. 

 

Matematiksel model deniz testleri ile doğrulanmıştır.

.

SAMUR Seyyar Yüzer Hücum Köprüsü

SAMUR Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin taktik harekat ihtiyaçlarına uygun olarak, muharebe sahasında sulu açıklıklardan süratle ve emniyetle geçişini sağlayacak FNSS tarafından geliştirilmiş bir nakliye takımı ve köprü sistemidir.

 

Proje kapsamında SAMUR aracı motor bölmesi yerleşim optimizasyonu, motor bölmesi hava akış analizleri ve hidrolik yağ tankı tasarım optimizasyonu yapılmıştır.

Yapılan tasarımlar CFD analizleri ve testlerle doğrulanmıştır.

.

KUNDUZ Amfibi Zırhlı İstihkam İş Makinesi

KUNDUZ, FNSS tarafından geliştirilmiş, temel olarak amfibi, zırhlı, paletli, 1 operatör ve 1 mürettebat ile kullanılan bir istihkâm iş makinasıdır. İş makinası olarak küreme, düzleme, taşıma ve kazıma operasyonlarını yapabilmektedir.

 

Proje kapsamında KUNDUZ aracı soğutma hava kanalı tasarım optimizasyonu yapılmıştır.

Yapılan tasarımlar CFD analizleri ve testlerle doğrulanmıştır.

.

bottom of page